ULTRALITE S2 QUICK - klej elastyczny 15kg
  • ULTRALITE S2 QUICK - klej elastyczny 15kg

ULTRALITE S2 QUICK - klej elastyczny 15kg MAPEI

133,90 zł
Ilość
In Stock

Jednoskładnikowy, wysoce odkształcalny, szybkowiążący, lekki klej cementowy  o  wysokich parametrach,  wydłużonym czasie schnięcia otwartego, bardzo wysokiej wydajności, łatwy w aplikacji, przeznaczony do płytek ceramicznych  i kamienia, przystosowany do układania cienkich płytek z gresu porcelanowego.

Zastosowanie
Klejenie wewnątrz i na zewnątrz płytek ceramicznych każdego typu (bicottura, monocottura, gres porcelanowy, klinkier, cotto),  materiałów z kamienia , mozaiki każdego rodzaju, także w basenie, klejenie cienkich płytek z gresu porcelanowego każdego typu i formatu na ścianach i podłogach oraz na elewacji  bez konieczności uprzedniego wyrównywania podłoża.
Ultralite S2 Quick jest odpowiedni do stosowania na dużych powierzchniach posadzkowych oraz do montażu dużych formatów nawet bez konieczności stosowania techniki podwójnego smarowania.
Ze względu na doskonałe zdolności do wypełniania spodniej strony płytki, Ultralite S2 Quick jest szczególnie polecany do montażu każdego rodzaju cienkich płytek z gresu porcelanowego (stosując przy tym technikę podwójnego smarowania) także w systemach ociepleń ścian zewnętrznych w rodzaju Mapetherm Tile System.
 
Ultralite S2 Quick jest szarym proszkiem składającym się z cementu, wyselekcjowanych kruszyw, wysokiej zawartości żywic syntetycznych, dodatków mikrogranulek pochodzących z recyclingu materiału pochodzenia  krzemionkowego, nadających mieszance lekkość. Specjalna technologia pozwala  na obniżenie masy objętościowejUltralite S2 Quick, co zapewnia:

    1. zrównoważenie  objętości- opakowania Ultralite S2 Quick mają mniejszy ciężar (15 kg) w porównaniu z tradycyjnymi klejami cementowymi (25 kg).  Ułatwia to przenoszenie, a ponadto przekłada się na korzyści ekonomiczne, związane z kosztami transportu;
    1. większą wydajność- o ok. 80% większa w porównaniu z tradycyjnymi, dwuskładnikowymi cementowymi  zaprawami klejącymi MAPEI, klasy S2.

Niska lepkość zaprawy Ultralite S2 pozwala na łatwiejsze i szybsze nakładanie. Bardzo dobry transfer kleju na spodnią stronę płytki sprawia, że przy montażu płytek dużego formatu wewnątrz budynków nie jest wymagana technika podwójnego smarowania.
Doskonała zdolność do wypełniania spodniej strony płytki sprawia, że klej idealnie nadaje się do przyklejania cienkich płytek z gresu porcelanowego ( więcej informacji znajduje się w przewodniku technicznym „Montaż płytek z cienkiego gresu porcelanowego”) . W tym wypadku aplikacja  Ultralite S2 Quick techniką podwójnego smarowania na równych podłożach ogranicza możliwości powstania pustych przestrzeni pod płytką, a tym samym ryzyka pęknięcia takiej płytki pod wpływem obciążenia ruchem.

Dane techniczne
Maksymalny czas użytkowania: 50 minut
Czas schnięcia otwartego: ≥30 minut
Korygowalność: 15 minut
Spoinowanie: Po 2-3 godzinach
Obciążenie ruchem pieszym: po 2-3 godzinach
Pełne obciążenie: po 24 godzinach
Odkształcalność wg EN 12002:  S2 – odkształcalny (>5 mm)
Kolor: biały lub szary
Przechowywanie:12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych opakowaniach i w suchym miejscu.
 
Zużycie
0,8kg/m2 na mm warstwy, co jest równoważne 1,5-2,5kg/m2.

klej14

Here you can add custom original content(text, images, videos and more) for each product page.