• Nowy

Ziemia Planta uniwersalna do kwiatów i warzyw - 80l

28,00 zł
Ilość

ZIEMIA UNIWERSALNA DO KWIATÓW I WARZYW

Ziemia uniwersalna Planta do kwiatów i warzy jest gotowym do użycia podłożem skomponowanym na bazie mieszanki torfów oraz specjalistycznego nawozu zawierającego komplet niezbędnych składników odżywczych "NPK" (wieloskładnikowe nawozy mineralne zawierające azot, fosfor i potas) wzbogacony cennymi mikro- elementami. Ziemia uniwersalna Planta jest żyzna i bogata w próchnice, charakteryzuje się odpowiednia struktura pomagającą zatrzymać składniki pokarmowe i optymalizować warunki powietrzno-wodne.

Polecana jest do uprawy:

Warzyw i ziół w gruncie i pod osłonami

✅Roślin ozdobnych domowych

✅Roślin ogrodowych

✅Roślin balkonowych uprawianych w donicach

Sposób użycia

Sadzenie pojemnikach

Ziemie zaleca się wysypać z opakowania i rozluźnić. Sadząc rośliny doniczkowe należy na dnie pojemników umieścić warstwę drenując np. z keramzytu lub grysu. Zwracać uwagę na drożność otworu donicy. Na dnie donicy ułożyć odpowiedniej grubości warstwę ziemi. Bryłę korzeniowa rośliny oczyścić z obumarłych korzeni, ewentualnie lekko rozluźnić i ułożyć w donicy. Następnie pustą przestrzeń wypełnić ziemia lekko ja ugniatając. Posadzona roślinę podlać woda.

Sadzenie w gruncie

Przygotować dołek taki by bryła korzeniowa rośliny mieściła się w nim z dużym zapasem. Wsypać na dno dołka część ziemi. Roślinne umieścić w dołku, a następnie obsypać ziemią, która należy lekko ugnieść i podlać wodą.

uniwersalna 80
50 Przedmioty